Průvodcovský tým

Zuzana Šmerková

Zuzana Šmerková

V lesní školce jsem průvodkyní od roku 2015. Považuji za základní lidskou potřebu být propojená s přírodou, objevovat a zkoumat její živly, cykly a změny. Příroda mně umožňuje ukotvit se v přítomném okamžiku. Hravost a radost dětí v Kalužníčku při pobytu v lese je pro mě velkou inspirací. Každý den ve školce je jedinečný.
Hana Doleželová

Hana Doleželová

Mou duši putovnice, chcete-li cikánky, a její 7-leté cestování uzemnil Kalužníček v únoru 2021. S dětmi pracuji již léta a průvodcování v Kalužníčku je pro mne srdeční záležitost. Nejraději naslouchám dětem a nechávám se přirozeně zapojit do jejich nekonečného světa fantazie a lehkosti. Miluji tvoření, hudbu a vaření a když se děti s nadšením pustí do šoulání kuliček z vlny, či vymyslíme novou píseň u ohně, je vesmír v pořádku. Putovací čtvrtky, vymýšlení tras a objevování míst je šálkem mého čaje, stejně jako zahradničení s dětmi – projekt, který mi přirostl k srdci a péče o školkovou zahrádku, která obohacuje nás všechny. Děti si přes vše, co Kalužníček nabízí užívají nejvíc ty vzácné chvíle, kdy přestávám být průvodkyní a stanu se dítětem.
Jitka Čechová

Jitka Čechová

Dětství je čarokrásný čas poznávání světa, kamarádů a toho, jak to s nimi funguje, vymýšlení her, zkoušení své síly a hranic a budování svého JÁ. Tyto procesy mne nepřestávají fascinovat a jsem vděčná, že v tom mohu s dětmi být, s každým jedním z nich. Nejlépe nám ten růst jde v přírodě, kde jsme nejvíce svobodní, a kde je nám prostě dobře. Mé tři děti v Kalužníčku vyrostly nebo vyrůstají, pro mne to byla taková srdcovka, že jsem od vaření a koordinování obědů přešla k průvodcování. Mimo Kalužníček provázím od studií turisty po zahraničí a studenty po Španělsku, španělštinu také učím. Formoval mě skauting, sport (orienťák, lezení), dětství v ZUŠce a ve sboru (jsem sběratel a amatérský výrobce hudebních nástrojů), cestování, baví mne veškerý pohyb, prožitkové tvoření, rituály a tradice. Baví mne objevovat co baví dětiJ. Mám ráda louky, řeky, skály, hory a putování s batůžkem.
Adéla Nešporová

Adéla Nešporová

S Kalužníčkem (tenkrát ještě s Lesním rodinným klubem na Tišnovsku) jsem se seznámila, když mé nejstarší dceři bylo kolem dvou let. Začaly jsme navštěvovat skupinku určenou pro maminky s dětmi tenkrát ještě v zázemí v Předklášteří. Bylo to kouzelné! Zanedlouho po tom, co dcera dorostla do věku, kdy Kalužníček navštěvovala beze mě, se objevila příležitost koordinovat Kalužníček. Zkusila jsem to a takto to zkouším od roku 2016. Od roku 2019 jsem převzala organizování Klubíku pro rodiče s dětmi a od roku 2020 působím také jako asistentka průvodkyně. Baví mě posouvání věcí dál a zároveň užívání si toho již fungujícího. Jsem ráda za bytí v osobnostně pestrém a sladěném týmu Kalužníčku a mám ráda setkávání s rodiči. Baví mě být venku, chytat příležitosti, které přichází od dětí, „muzicírovat“ jakkoliv a na cokoliv, běhat z kopce dolů, válet sudy, …
Martina Jindřišková

Martina Jindřišková

V Kalužníčku působím jako průvodkyně od září 2019. Dva roky plnohodnotně, pak jsem si dala roční mateřskou přestávku a od září 2022 jsem zpět na jeden den v týdnu. A taky navštěvuji a v poslední době čím dál častěji i průvodcuji klubík. Nadchla jsem se pro myšlenku putovníčků a vdechla jsem tomuto projektu život – jeho první rok zůstane už navždy nesmazatelně vryt do mé paměti, tak krásné a silné to bylo. Stála jsem i u zrodu pravidelného úterního ranního programu v sokolovně. Jsem vizionářka, zároveň se ale snažím čerpat z letitých zkušeností celého týmu (i toho ve výslužbě) a držet balanc mezi novým a osvědčeným. Na Kalužníčku si cením svobody a volnosti, kterou dětem dopřává a oteřené spolupráce s rodinami, které se mnohé staly našimi blízkými přáteli.

Dobrovolnící / Our volunteers

Çiçek Ilknur Kocatüfek

Çiçek Ilknur Kocatüfek

Hello, I’m Çiçek. I’m from Türkiye. I am a pre-school teacher graduate and I teach dance lessons to children. I love being in nature since my childhood. Walking for hours in nature is one of the best things for me. Witnessing the transformations and miracles of nature fascinates me and strengthens my belonging to this world. I also love dancing, music, reading and learning. Being with children is a different feeling! Witnessing their processes is just like being in nature. I love accompanying their discoveries and exploring with them. Being in Kaluznicek gives me the opportunity to be with the two things -children and nature- I love the most. Positive, understanding and polite communication within the team gives me confidence. I’m excited for the process.
Ludovica Bonfante

Ludovica Bonfante

My name is Ludovica but all my friends call me just Ludo. I was born in Verona but now I live in Bologna, a city of Italy. I graduated from the University of Bologna where I studied theatre and cinema, then I studied acting for 3 years, I graduated from Theatre Accademy in 2022. I’m a sportwoman: when I was young I played basketball, dance and I love trekking and nature as well.
Nikoleta Papadopoulou

Nikoleta Papadopoulou

After becoming 18 years old, I realised I never had the opportunity to travel outside of Greece. I started joining Erasmus+ projects around Europe related to nature, environment and personal development. At the same time I have been volunteering and facilitating projects for youth and young kids. I studied preschool education in Aristotle University of Thessaloniki in my hometown in Greece. During that time I did an Erasmus programme in University of Helsinki as an exchange student. Last year I did a Masters Degree in University of Groningen on “Arts, Cognition and Criticism”. It is challenging for me to settle on a specific hobby. I like trying new things and simply being creative. Soo, I really like drawing, sewing and crocheting, bouldering and many more to come. I am also a tattoo artist, using hand poke tattooing technique.