Průvodcovský tým

Zuzana Šmerková

Zuzana Šmerková

V lesní školce jsem průvodkyní od roku 2015. Považuji za základní lidskou potřebu být propojená s přírodou, objevovat a zkoumat její živly, cykly a změny. Příroda mně umožňuje ukotvit se v přítomném okamžiku. Hravost a radost dětí v Kalužníčku při pobytu v lese je pro mě velkou inspirací. Každý den ve školce je jedinečný.
Hana Doleželová

Hana Doleželová

Mou duši putovnice, chcete-li cikánky, a její 7-leté cestování uzemnil Kalužníček v únoru 2021. S dětmi pracuji již léta a průvodcování v Kalužníčku je pro mne srdeční záležitost. Nejraději naslouchám dětem a nechávám se přirozeně zapojit do jejich nekonečného světa fantazie a lehkosti. Miluji tvoření, hudbu a vaření a když se děti s nadšením pustí do šoulání kuliček z vlny, či vymyslíme novou píseň u ohně, je vesmír v pořádku. Putovací čtvrtky, vymýšlení tras a objevování míst je šálkem mého čaje, stejně jako zahradničení s dětmi – projekt, který mi přirostl k srdci a péče o školkovou zahrádku, která obohacuje nás všechny. Děti si přes vše, co Kalužníček nabízí užívají nejvíc ty vzácné chvíle, kdy přestávám být průvodkyní a stanu se dítětem.
Viktorie Ingerlová

Viktorie Ingerlová

V dětském kolektivu je mi dobře od roku 2019, kdy jsem poprvé zkusila pracovat jako průvodkyně v lesní školce. Okamžitě jsem se do této práce zamilovala a vážím si toho, že zrovna já můžu s dětmi absolvovat část z jejich objevitelské cesty životem. Trávit den venku, u ohníčku, na procházce přírodou s možností pozorovat tu nádheru kolem a povídat si o ní, tvořit, zpívat, tancovat a zaposlouchávat se do příběhů, v tom všem se cítím správně. Když nejsem ve školce, věnuji se malým horolezcům a muzikantům. Ve volných chvílích se ráda s rodinou toulám po horách a lesích, čtu knihy a učím se lidová umění našich babiček.
Adéla Nešporová

Adéla Nešporová

S Kalužníčkem (tenkrát ještě s Lesním rodinným klubem na Tišnovsku) jsem se seznámila, když mé nejstarší dceři bylo kolem dvou let. Začaly jsme navštěvovat skupinku určenou pro maminky s dětmi tenkrát ještě v zázemí v Předklášteří. Bylo to kouzelné! Zanedlouho po tom, co dcera dorostla do věku, kdy Kalužníček navštěvovala beze mě, se objevila příležitost koordinovat Kalužníček. Zkusila jsem to a takto to zkouším od roku 2016. Od roku 2019 jsem převzala organizování Klubíku pro rodiče s dětmi a od roku 2020 působím také jako asistentka průvodkyně. Baví mě posouvání věcí dál a zároveň užívání si toho již fungujícího. Jsem ráda za bytí v osobnostně pestrém a sladěném týmu Kalužníčku a mám ráda setkávání s rodiči. Baví mě být venku, chytat příležitosti, které přichází od dětí, „muzicírovat“ jakkoliv a na cokoliv, běhat z kopce dolů, válet sudy, …
Viktorie Šťastná

Viktorie Šťastná

Máma 5 dětí (6-18 let). Jedna z prapůvodních zakladatelek Lesního rodinného klubu na Tišnovsku (nyní Kalužníček). Pedagog volného času a fyzický geograf (i s pedagog.minimem), instruktorka kojeneckého a dětského plavání, lyžařská instruktorka. Koordinátorka zahraničních dobrovolníků a projektů ESC a Erasmus+ na Tišnovsku. Baví mě bytí venku a v přírodě a ráda to sdílím s dětmi i s dospělými.

Další lidi v Kalužníčku

Martina Bajko

Martina Bajko

Má cesta se s Kalužníčkem spojila v září 2019. Dva roky jsem byla průvodkyní, jeden rok jsem při rodičovské vypomáhala jeden den v týdnu. Aktuálně jsem externí administrátor (plateb, webu, prázdninových akcí, rezervačního systému, atp.) a průvodkyně, které se volá, když už není, kdo by zaskočil :). Mou stopou v Kalužníčku jsou Putovníčci – srdcový projekt, kterému jsem vdechla život. Jeho první rok zůstane už navždy nesmazatelně vryt do mé paměti, tak krásné a silné to bylo. Na Kalužníčku si cením svobody a volnosti, kterou dětem dopřává a otevřené spolupráce s rodinami, které se mnohé staly našimi blízkými přáteli.
Jitka Čechová

Jitka Čechová

Kalužníček je pro mne srdcovka. Vyrostly v něm naše 3 děti a vyrostla jsem v něm i já – nejen v roli průvodkyně, ve které jsem strávila téměř 3 roky, ale také díky skvělé a podporující komunitě okolo školky. Dává mi velký smysl tvořit a strážit bezpečný prostor, kde si můžeme svobodně hrát, realizovat své sny, učit se poznávat své hranice a hranice druhých, budovat vztahy a samozřejmě být co nejvíc v té nejlepší herně a učebně – v lese, u potoka, na cestě – v přírodě. Krásné období s dětmi jsem teď vyměnila za období s miminkem, kromě něj pečuji o dobrovolnický projekt v rámci Evropských solidárních sborů a dobrovolníky, kteří k nám díky němu přijíždějí.